Nezařazené

Proč nás bolí hlava


Ze všech bolestí patří bolest hlavy k těm nejvíce zničujícím, jenž dokáže člověka pořádně potrápit. Pomoci si můžeme různými léky a nechceme-li dostávat do těla chemikálie, docela dobře zabírají i bylinky . Nejdůležitější však je zabránit tomu, aby se bolest hlavy rozvinula, tedy poznat její příčinu a podle toho najít způsob, jak ji včas odvrátit.

bolest hlavy

STRES

Je nejčastější příčinou bolestí hlavy, které se v tomto případě nazývají tenzní. Kromě strachu, úzkosti a deprese se na těchto potížích podílí nesprávné a povrchní dýchání. Ve stresu se celé naše tělo napne, svaly vzadu na krku se stáhnou a toto celkové napětí se stane spouštěčem nepříjemného svíravého tlaku v oblasti hlavy. Člověk si na pohmat dokáže najít bolestivé body, proto často může pomoci jejich rozmasírování. Když starosti a psychické problémy odezní, jako zázrakem často zmizí i bolest hlavy.

stres nuže

POTÍŽE S KRČNÍ PÁTEŘÍ

Zná je téměř každý, kdo dlouhodobě pracuje na počítači. Bývají spojeny se závratěmi, hučením v uších, rozmazaným viděním až pocity nevolnosti. Může za to strnulá, nepřirozená poloha krku a hlavy při psaní, proto jsou tak důležité pravidelné přestávky a procvičování krční páteře, ale také dodržování správné výšky monitoru i kvalitní židle s opěrkou zad. Neméně důležitou prevencí nepříjemných bolestí hlavy je volba anatomického polštáře při spaní nebo odpočinku. Často stačí jen upravit svůj životní styl, zařadit do něj vhodnou pohybovou aktivitu a celkově se nepřetěžovat.

ZÁVAŽNÉ ONEMOCNĚNÍ

Když bolest hlavy trvá neúměrně dlouho a nezabírá na ní nic ze známých lékařských rad, je třeba vyloučit vážnější onemocnění, která za ní mohou stát. Kromě migrény to může být cévní onemocnění nebo nádor v oblasti mozku. Není však třeba myslet hned na nejhorší, jen se pro jistotu a klid nechat podrobněji vyšetřit.


Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.