Chraňte své blízké

Nejen vy, ale také vaše rostliny potřebují ideální podmínky pro svůj růst. Některé milují stín, jiné zase více světla. Pomocí kvalitní clony jim tak zajistíte vše potřebné.
V tomto směru jsou nejchoulostivější drátěné ploty.Právě v případě sousedských vztahů něco takového příliš soužití nepomůže.
Podíváme se na to, jak si správně vybrat dle konkrétních případů, aby vás už nikdy nikdo nerušil.

dřevěný plot

Buď si můžete vybírat z různých typů clon, nebo váš problém může vyřešit i plot stále zelený, který bude velmi neprostupný. Kromě toho si můžete vybírat i z vyloženě přírodních materiálů.
Clony se umísťují přímo dovnitř oplocení, přímo ze strany pozemku. Dbejte na důkladné upevnění, aby dokázalo odolat nástrahám počasí, především náporům větru či deště.

Vybírejte také kvalitní materiály, které vám zajistí delší životnost. Tkaniny a rohože k tomu určené se prodávají jako stínící sítě na plot a úplety. Milovníci přírody si mohou vybírat například z bambusu, rákosu nebo proutí. Odolnější než přírodniny jsou pak ale umělé materiály. Nejsou sice tak hezké, za to déle vydrží.
Umělé materiály dále vynikají svou univerzálností, snižují průhlednost, ale poslouží i vašim pergolám a terasám. Dále snižují intenzitu slunečního záření. Můžete s nimi dokonce zakrýt i lešení v případě stavby, aby se všude tolik neprášilo.

Na trhu se můžete setkat s různými výrobky, které se mohou výrazně lišit kvalitou, tedy deklarovaným procentem efektu neviditelnosti. Nejlepší je tkaninu si předem vyzkoušet přímo na vašem plotě, abyste viděli, zda je hustota dostatečná nebo zda není příliš vysoká.

stínící plot

V každém případě jedna plachta rozhodně stačit nebude. Nejvyššího efektu dosáhnete, když použijete dvě přes sebe. Přitom myslete na to, aby byla konstrukce, na kterou je bude umisťovat dostatečně mohutná.
Zajímavě bude působit volba barevného materiálu, který oživí celý prostor. Prodávají se většinou po 5, 10, 15 nebo i 50 metrech.
Standardně se jedná o nepropustné materiály, které odolají UV záření. Mají také zpevněný okraj pro větší stabilitu. Vybírejte proto velmi pečlivě, aby vám vydržely co nejdéle.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.