Jak efektivně ušetřit peníze na dovolenou?

Určitě to také znáte. Léto je v plném proudu a vy ještě stále nemáte zajištěnou dovolenou. Důvod je prostý, chybí peníze. Jenže jak rychle a účinně ušetřit peníze alespoň na pořádný rodinný výlet? Ti, kteří utrácí na každém rohu, zažijí peněžní utrpení. Odzvonilo čajovým dýchánkům s vodní dýmkou, nespočet krabičkám cigaret, přeplněným taškám všemožných pochutin a kávovým seancím. Je na čase, vzít rozum do hrsti a začít šetřit.
plastové prase
1.       Pořiďte si sešit na zapisování vašich výdajů
Nejprve si udělejte přehled o vašich měsíčních výdajích. Zjistěte si, kolik zaplatíte za nájem, energii, jídlo, dopravu, drogerii a lékárnu. Každá rodina je specifická a utrácí peníze na jiných výrobcích či službách, ale také každá potřebuje střechu nad hlavou, živiny a ošacení.
2.       Začněte odkládat peníze stranou
Sežeňte si výhodný spořicí účet s vysokými úroky, na který budete měsíčně přispívat byť třeba na první pohled směšnou částku. Uvidíte, že Vám peníze přinesou ovoce. Pokud nesnášíte zdlouhavé shánění účtu či opravdu chcete spořit jen na dovolenou, postačí Vám bohatě pokladnička. Do ní můžete každý den přihodit nějaký peníz. Lepší bude, když hned na počátku dáte zadost pokušení a koupíte si starou dobrou „rozbitnou“ pokladničku, do které se snadno vkládá, ale špatně odebírá. A přece byste nerozbili své prasátko, když nebudete stát u vytečeného peněžního cíle.
3.       Ušetřete peníze na zbytečnostech
Jestli patříte mezi fanoušky nákupních center, tak budete muset svou zálibu odložit. Při šetření není možné nakupovat nejnovější kabelky, iPhony a jiné „okrasné“ předměty, kterými se sice dobře pyšní, ale jednoduše provětrávají peněženku. Nechoďte každý den na jídlo do restaurace a řekněte dost nekonečným dovážkám pizzy a čínských nudlí do vašeho příbytku. Auto nechte zaparkované v garáži, a pokud nedojíždíte za prací, tak jej nechte v klidu odpočívat. Nikdo vám nezakazuje, leštit jeho lak a chlubit se s ním u sousedů, ale přece jenom jízdné městské hromadné dopravy je cenově dostupnější. Je pro vás životně důležitá návštěva kosmetičky, pedikérky či masérky? Pokud si nejste jisti odpovědí, tak si představte vaši vysněnou lokalitu dovolené a zatněte zuby. Žádný přepych, si totiž v době šetření nemůžete dovolit.
hromada peněz
4.       Zaměřte svůj pohled na zlevněné zboží
Neláká vás představa stát ve čtvrtek v 7 ráno před Kauflandem s nastartovaným vozíkem netrpělivě čekajícím na vzrušující nákupní slevové dobrodružství? Nezoufejte. Je více možností, jak nakoupit zboží levně a přitom si nepřivodit zranění při nebezpečné srážce. Začněte číst akční letáky. Proleťte alespoň očima zboží, které by se vám doma hodilo, a nakupte jej ve větším množství. Sledujte výrobky ve zlevněných regálech a kupujte oblečení ve výprodejích. Nakupujte knihy v antikvariátech a shánějte oblečení pro děti od známých či na bazarech na Facebooku.
5.       Prodejte nepotřebné věci na internetových bazarech
Jděte na všechno chytře. Prodávejte učebnice, malé oblečení, hračky a jiné věci, které jen ladem leží u vás doma. Ale hlavně, nezapomínejte nevěšet hlavu při prvním nezdaru a za každou cenu bojujte o vaši dovolenou!

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.