Přepravní palety neslouží jen pro přepravu

Palety se primárně využívají pro přepravu zboží napříč kontinenty. Jsou zhotoveny tak, aby dlouhodobě snášely statickou zátěž několika stovek kilogramů, a aby s nimi bylo možno pomocí technických prostředků snadno manipulovat. Na paletě velmi jednoduše a rychle převezete náklad pomocí vysokozdvižného vozíku nebo ručního hydraulického paletového přepravníku, ovšem v době svého vzniku jen málokdo počítal s tím, že také najdou vyřazené palety uplatnění jako vynikající rozměrově unifikovaný dřevěný polotovar pro výrobu nábytku a bytových nebo zahradních doplňků.štos nových euro palet
Zhotovit lze z palet https://www.paletymorava.cz/kontakt stovky až tisíce různých předmětů a některé z nich můžete obdivovat zveřejněné na internetu – stolky, lavice, křesla, sedací pohovky, postele, houpačky, police, zásobníky na nářadí, květinové stojany a dokonce i terasu pro venkovní posezení.

Levný nábytek z masivu na míru a s osobitým vzhledem

Výhodou je dřevěný masiv a jeho pevnost a odolnost vůči mechanické zátěži a povětrnostním vlivům je nesrovnatelná s dřevotřískovými deskami. Z palety vyrobený box na okrasné květiny na balkoně vám vydrží řadu let, zatímco z dřevotřísky se začne rozpadat vlivem vlhkosti již za několik měsíců.
Některé kusy přepravek mají zajímavou barevnou strukturu a stačí je pouze opatřit vhodným lakem, případně vzhled dotvořit vhodným mořidlem. Mořidla i barvy se dnes vyrábí i vodou ředitelné a povrchová úprava výrobků je tedy velmi snadná.
Při práci vystačíte s běžným standardním nářadím, jako je kladivo, kleště, šroubovák, hoblík, rašple a smirkový papír, usnadnit si ji můžete s elektrickou vrtačkou, elektrickým šroubovákem, kotoučovou a přímočarou pilou a vibrační bruskou. pohled na spodek palety
Ceny vyřazených nebo nových přepravek jsou přijatelné a při troše šikovnosti a zručnosti zvládnete vyrobit z masivního dřeva doslova cokoli s výraznou úsporou vložených investic. Navíc půjde o originální a jedinečný výrobek, který můžete vyrobit na míru podle vašich potřeb a sladit jej s okolním prostředím.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.