Přepravní palety neslouží jen pro přepravu

Přepravní palety neslouží jen pro přepravu

Palety se primárně využívají pro přepravu zboží napříč kontinenty. Jsou zhotoveny tak, aby dlouhodobě snášely statickou zátěž několika stovek kilogramů, a aby s nimi bylo možno pomocí technických prostředků snadno manipulovat. Na paletě velmi jednoduše a rychle převezete náklad pomocí vysokozdvižného vozíku nebo ručního hydraulického paletového přepravníku, ovšem v době svého vzniku jen málokdo počítal s tím, že také najdou vyřazené palety uplatnění jako vynikající rozměrově unifikovaný dřevěný polotovar pro výrobu nábytku a bytových nebo zahradních doplňků.štos nových euro palet
Zhotovit lze z palet https://www.paletymorava.cz/kontakt stovky až tisíce různých předmětů a některé z nich můžete obdivovat zveřejněné na internetu – stolky, lavice, křesla, sedací pohovky, postele, houpačky, police, zásobníky na nářadí, květinové stojany a dokonce i terasu pro venkovní posezení.

Levný nábytek z masivu na míru a s osobitým vzhledem

Výhodou je dřevěný masiv a jeho pevnost a odolnost vůči mechanické zátěži a povětrnostním vlivům je nesrovnatelná s dřevotřískovými deskami. Z palety vyrobený box na okrasné květiny na balkoně vám vydrží řadu let, zatímco z dřevotřísky se začne rozpadat vlivem vlhkosti již za několik měsíců.
Některé kusy přepravek mají zajímavou barevnou strukturu a stačí je pouze opatřit vhodným lakem, případně vzhled dotvořit vhodným mořidlem. Mořidla i barvy se dnes vyrábí i vodou ředitelné a povrchová úprava výrobků je tedy velmi snadná.
Při práci vystačíte s běžným standardním nářadím, jako je kladivo, kleště, šroubovák, hoblík, rašple a smirkový papír, usnadnit si ji můžete s elektrickou vrtačkou, elektrickým šroubovákem, kotoučovou a přímočarou pilou a vibrační bruskou. pohled na spodek palety
Ceny vyřazených nebo nových přepravek jsou přijatelné a při troše šikovnosti a zručnosti zvládnete vyrobit z masivního dřeva doslova cokoli s výraznou úsporou vložených investic. Navíc půjde o originální a jedinečný výrobek, který můžete vyrobit na míru podle vašich potřeb a sladit jej s okolním prostředím.