Zkuste zase něco trochu jiného

Zkuste zase něco trochu jiného

Převážná většina lidí je přesvědčena, že bez chloru se bazén nemůže obejít. Samozřejmě, že je velmi důležitá dezinfekce bazénové vody, aby se v ní nemnožili mikroby a bakterie a nezačaly v ní bujet řasy, ale nemusí se vždy využívat tohoto chemického prvku. Dezinfekci bazénové vody je možné provádět i za pomocí přípravků založených na jiných prvcích periodické tabulky. Tak zvaná bezchlorová chemie se stává čím dál více oblíbená hlavně u lidí, kteří nesnášejí klasický zápach běžné dezinfekce, nebo kteří mají citlivější pokožku. Do této řady patří například přípravky založené na aktivním bromu, které lze využívat nejen v běžných zahradních bazénech, ale také ve vnitřních bazénech a ve vířivkách, protože jsou velmi účinné i v hodně teplé vodě.

vnitřní bazén

Bromové tablety lze pořídit hned v několika provedeních a je nutné myslet na to, že jde pouze o jednosložkové tablety, tudíž dodají sice vodě potřebnou dávku dezinfekce, ale je nutné k nim pořídit i další přípravky pro údržbu bazénové vody, které se postarají o další faktory, například o PH vody a podobně. Kromě bromových přípravků můžete k ošetření bazénové vody použít také kyslíkové přípravky, které jsou založeny na aktivním kyslíku a také se postarají o dezinfekci vody, tak jako bromové tablety nebo jako chlor, ale právě bez jeho chemického zápachu a jsou citlivější k pokožce plavců.

whirlpool

Ovšem jak již bylo řečeno, nezapomínejte, že k údržbě bazénové vody potřebujete i jiné přípravky, nestačí pouze dezinfikovat vodu, ale také srovnávat PH vody, přidávat do vody přípravek proti řasám a samozřejmě odstraňovat mechanické nečistoty. Se vším Vám pomohou přípravků pro údržbu bazénové vody a samozřejmě také pomocníci, které najdete v oddělení bazénového příslušenství. Užívejte si vodních radovánek ve svém bazénu či vířivce bez starostí a problémů.