Zkuste zase něco trochu jiného

Převážná většina lidí je přesvědčena, že https://www.oriondomacipotreby.cz/pomocnici-do-domacnosti/ bez chloru se bazén nemůže obejít. Samozřejmě, že je velmi důležitá dezinfekce bazénové vody, aby se v ní nemnožili mikroby a bakterie a nezačaly v ní bujet řasy, ale nemusí se vždy využívat tohoto chemického prvku. Dezinfekci bazénové vody je možné provádět i za pomocí přípravků založených na jiných prvcích periodické tabulky. Tak zvaná bezchlorová chemie se stává čím dál více oblíbená hlavně u lidí, kteří nesnášejí klasický zápach běžné dezinfekce, nebo kteří mají citlivější pokožku. Do této řady patří například přípravky založené na aktivním bromu, které lze využívat nejen v běžných zahradních bazénech, ale také ve vnitřních bazénech a ve vířivkách, protože jsou velmi účinné i v hodně teplé vodě.

vnitřní bazén

Bromové tablety lze pořídit hned v několika provedeních a je nutné myslet na to, že jde pouze o jednosložkové tablety, tudíž dodají sice vodě potřebnou dávku dezinfekce, ale je nutné k nim pořídit i další přípravky pro údržbu bazénové vody, které se postarají o další faktory, například o PH vody a podobně. Kromě bromových přípravků můžete k ošetření bazénové vody použít také kyslíkové přípravky, které jsou založeny na aktivním kyslíku a také se postarají o dezinfekci vody, tak jako bromové tablety nebo jako chlor, ale právě bez jeho chemického zápachu a jsou citlivější k pokožce plavců.

whirlpool

Ovšem jak již bylo řečeno, nezapomínejte, že k údržbě bazénové vody potřebujete i jiné přípravky, nestačí pouze dezinfikovat vodu, ale také srovnávat PH vody, přidávat do vody přípravek proti řasám a samozřejmě odstraňovat mechanické nečistoty. Se vším Vám pomohou přípravků pro údržbu bazénové vody a samozřejmě také pomocníci, které najdete v oddělení bazénového příslušenství. Užívejte si vodních radovánek ve svém bazénu či vířivce bez starostí a problémů.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.