Čištění koberců vás zbaví nepříjemného odéru a bakterií

Svět kolem nás se pomyslně dělí na mikrosvět a makrosvět. Stačí nahlédnout pod mikroskop a budete udiveni, kolik živých tvorů se kolem nás pohybuje v ovzduší, ve vodě a dokonce i v potravě, ve vodě a na povrchu našeho těla. A nejen na povrchu, uvnitř těla s námi žijí symbiotické bakterie, které pomáhají trávit potravu, a bakterie na pokožce nám zas pomáhají udržet její správné pH.

Nejvíce bakterií na lidském těle se vyskytuje v podpaží a na chodidlech. Poznáte to mimo jiné i podle odéru, neboť se živí odumřelými zbytky kůže a naším potem. A právě odér a množství bakterií je jeden z důvodů, proč bychom měli dbát na hygienu nejen, co se týče oděvu a obuvi, ale také podlahových krytin.

štos koberců

Chodíte-li doma často naboso a nevyužíváte přezůvky, a to můžete chodit třeba v ponožkách či punčochách, část kožních šupinek, potu i bakterií se usazuje na podlaze. Snazší situace je u krytin, které lze snadno ošetřit mokrým způsobem – např. vytíráním dlažby, ale u koberců se časem bakterie pomnoží natolik, že i přes pravidelné luxování začne koberec zapáchat. V některých domácnostech může dokonce připomínat několik dnů nošené ponožky, a nebývá to jev zrovna ojedinělý.

vlákna koberce

Mokré čištění – koberec jako nový

Některé systémy mokrého čištění koberců Praha https://www.wismont-cisteni.cz/, např. technologie Rotovac, zvládnou šetrně jednotlivá vlákna zbavit zbytků prachu, tuku, lidského potu a bakterií tak, že se pak koberec podobá zcela nové krytině. Vlákna přestanou páchnout, nebudou zašlapaná a zašedlá, obnoví se jejich přirozená barva a budete mít i lepší pocit z chůze po takovém povrchu.

A jak často koberce mokrým způsobem čistit? Většinou stačí jednou až dvakrát do roka, u frekventovanějších krytin by měl být proces čištění častější, zejména v kancelářích, v početnějších rodinách nebo tam, kde se prohání psi a kočky a kde si hrají na koberci děti.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.