Co je u stěhování v Praze největší problém

Obrátíte-li se na stěhovací firmu, která své služby prezentuje v dobrém světle mnoha referencí, a vybíráte-li termín stěhování v Praze v předstihu (ideálně čtyři až šest týdnů), můžete velký podíl starostí hodit doslova za hlavu. Problematické jsou zejména velmi objemná a těžká břemena, s nimiž byste obtížně scházeli po schodech nebo je přepravovali nákladním výtahem, a jistým pomyslným „trnem v oku“ je i rozebíratelný nábytek. Stěhovací firmy mají v popisu práce montážní práce u všech typů nábytkových řešení počínaje stoly a konče kuchyňskými sestavami či skříněmi na míru, dvojlůžky nebo palandami. Přece jen jsou však určité situace, které stěhováci za vás nevyřeší, a vy se s nimi musíte poprat sami. Anebo pověřit zbývající členy rodiny a práci si rovnoměrněji rozdělit.

kartonová krabice

Co stěhovací firma nezajistí

Parkování – kdysi dávno se v Praze parkovalo bez problémů, prakticky stačilo najít volné místo před domem a to tam obvykle bývalo. V osmdesátých letech a na počátku let devadesátých to skutečně nebyl problém, ale dnes? Praha je doslova nacpaná auty a parkování se musí zajišťovat s velkým sebezapřením a navíc je placené. Stěhovací firma bude potřebovat také někde zaparkovat jak na původním stanovišti, tak i na tom koncovém, kam se stěhujete. Vám nezbývá nic jiného, než navštívit městský odbor dopravy ve vašem obvodě a minimálně 30 dnů před stěhováním požádat o placenou výjimku. Úředníci vám zpravidla vyhoví, ale počítejte s těmi třiceti dny lhůty, kterou dle zákona mají na vyřízení žádosti.

provoz v Praze

Administrativní kolečka – u mnoha pražských stěhování je nejobtížnějším krokem zajistit tu administrativu kolem, tedy osobně vstoupit na půdu úřednickou a zajišťovat nové doklady (občanský a řidičský průkaz), nový technický průkaz k vašemu vozidlu, vypovězení nájemní smlouvy a uzavření nové, vypovězení smlouvy o dodávce energií a uzavření nových smluv, výběr dodavatele energií, přeplatky, nedoplatky a odečty měřidel, ukončení činnosti v různých organizacích či klubech, zajištění administrativy ve školách a v zaměstnání atd. Bude toho až dost a obrňte se řádnou trpělivostí.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.