Mám koupit dům nebo byt?

Uvažujete nad koupí bytu nebo snad dokonce rodinného domu? A nejste si stále jistě co by pro vás bylo to pravé ořechové? Poradíme vám ještě klidně dnes. Dostali jste se právě dnes do situace kdy jste už skoro rozhodnutí nad koupí domu nebo snad dokonce bytu, jenomže vám furt nějak bliká výstražné světýlko v hlavě zda do toho máte opravdu vy jít? Skoro každý člověk je v dnešní době majitelem ať už auta, věci nebo snad momentálně splácí hypotéku. Jenomže jak se správně rozhodnout tak abyste toho za několik měsíců nebo dokonce let vy sami nelitovali? První otázkou je to co vlastně doopravdy chcete.

dům

Někdo preferuje malé bydlení, které mu bude stačit i pro jeho budoucí děti, nebo zvažujete snad dům ve kterém budete mít i vlastní pracovnu do, které budete moci vstoupit jenom vy a budete mít tak i několik hodin klidu od vaší rodiny? Záleží vždy na vlastnictví, pokud půjdete do bytu budete muset brát ohled na ostatní sousedy kteří pravděpodobně bydlí déle v ostatních bytech. Odhlučnění hraje opravdu velkou roli na tom, že s ostatními vydržíte, ale jestliže jste byli zvyklí od malička právě na panelák nebo snad bytovku a představa starosti o dům je pro vás naprosto nepředstavitelná tak není už nad čím váhat.

byt

Ale kdo miluje svobodu přeje si navíc něco dobrého vypěstovat na vlastní zahradě a na lehátku se vyhřívat u svého bazénu tak je pro něj jasnou volbou dům. Každý jsme jiný a to je dobře. Někdo miluje svobodu a někomu nevyhovuje zase ten typický vesnický život kde by měl snad se sejít se sousedem na kávě nebo se dokonce s ním bavit přes plot na své zahradě. A ten druhý by zase nesnesl ten hluk kdy je puštěný televize ze spodního bytu a vy víte, že váš soused se právě dívá na fotbal a vy tak nemůžete pozdě večer usnout, a s ním domluva není. Je dobré si tedy napsat na kus čistého papíru na jednu stranu klady a na druhou stranu zase zápory, a nebo se ještě s někým poradit a poté se rozhodnout, ale rozhodně nedělejte unáhlená rozhodnutí.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.