Klíčky jako zdroj vitamínů

Jestliže občas zajdete do restaurace, jistě jste si již všimli toho, že téměř všechny jídla jsou perfektně nazdobená a hrají všemi barvami. Nejnovější trend praví, přidávat téměř do všech jídel na ozdobu rostlinné lístečky, květy, nebo klíčky. Hodí se zejména do salátů, ale jsou často používány i na ozdobu brambor, polévek, pizzy, nebo třeba i masa. Variant je hodně. Pokud vám rostlinné klíčky chutnají a již jste přemýšleli, že byste si doma také nějaké vypěstovali, měli byste se do toho vrhnout po hlavě. Nejedná se totiž o nic složitého.
malé klíčky rostlinek
Samozřejmostí je, že nedůležitější je výběr semínek. Semínka na klíčení https://www.nakliceno.cz/seminka-na-kliceni/ seženete i v různých internetových obchodech. Prodávají se v normální nebo BIO kvalitně. To jakou variantu zvolíte, je jen na vás, nicméně musíte počítat s tím, že BIO semínka jsou sice lepší, zdravější a kvalitnější, ale bývají častokrát i trochu dražší. Zároveň není doporučováno k pěstování klíčků používat zcela neověřená semínka.
Máte na výběr buď z vytříbených semen, ze kterých vám vzejdou klíčky pouze jedné, zvolené rostlinky, nebo jsou v prodeji i směsi. Díky těmto mixům vám vyrostou různé rostlinky. Tyto směsi jsou vhodné především pro začátečníky. Snadno se je naučí pěstovat a zároveň zjistí, které rostlince se daří nejlépe a která jim nejvíce chutná.
Na pěstování těchto rostlinek se prodávají i speciální nádoby. Nicméně pro začátek si vystačíte s obyčejnou miskou, vatou a trochou vody. Buďte si jistí, že během pár dní se dostaví první výsledky a vy budete moci sklidit svoji první úrodu.
klíčky rostlinek
Zároveň mějte na paměti, že klíčky nejsou pouze módní výstřelek. Nejen že jsou velice chutné, ale jedná se i o velice zdravé a vitamíny bohaté potraviny, kterými perfektně doplníte svůj jídelníček. Ovšem mějte také na paměti, že nic se nesmí přehánět a vždy ne nejdůležitější pestrá a vyvážená strava.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.