Posezení nejen v létě: zahradní altán nabízí více!


Kdo by netoužil po vlastní zahrádce? I ten, kdo by za nic na světě nevyměnil pohodlné bydlení v bytě, kde se nemusí o téměř nic starat, čas od času zatouží po možnosti mít se kde za teplých letních večerů sejít s přáteli u grilovaných pokrmů, případně kde se položit s knihou na lehátko, pokud venkovní teploty vystoupají do takové míry, že mezi čtyřmi zdmi přestane být pobyt snesitelný. Některým zahrádkám stačí šikovně rostlý strom a místo k perfektnímu posezení ve stínu je vybráno. Jednotlivci či malé rodině by mohl stačit pouhý slunečník, který můžete dle potřeby stěhovat na jakékoliv místo. Co když ale přemýšlíte o něčem trvalejším, co ustojí vichřici a umožní venkovní posezení i v případě nepříznivého počasí? Potom je čas se poohlédnout po tom správném zahradním altánu. Pokud vás neláká samovýroba, můžete zvolit řešení již hotových altánů.

Altán v zimě

Ujasněte si své požadavky a směle vybírejte:

Dřevo nebo kov? Oba materiály mají svá specifika, záleží na celkovém stylu vaší zahrady. Neexistuje horší nebo lepší varianta – při kvalitním provedení a adekvátní povrchové úpravě vám oba materiály vydrží roky a případný nový nátěr zvládnete snadno sami.

Látkový baldachýn či povlávající závěsy dávají altánům nádech romantiky jako z pohádky. Takový altán je však potřeba adekvátně zazimovat a po sezóně látku vyprat a uskladnit na suchém místě.

Posezení v altánu

Bude altán stát samostatně, nebo po přistavíte těsně k domu či jiné zdi? Jedna pevná stěna vytvoří závětří a možnost vzniku úložných prostorů – snadno zde pak uskladníte polštáře či nezbytné grilovací propriety. Pokud zvolíte větší rozměr altánu, může v něm vzniknout i úžasná letní kuchyň!

Zahradní altán 3x3m je skvělým řešením pro rodinné posezení a je ideální pro stoly pravidelných tvarů, které umístíte uprostřed. Pokud se však rádi scházíte s širším kruhem přátel či máte rodinu početnější, u rozměru altánu nedělejte kompromisy a zaměřte se rovnou na ty největší.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.