Povlečení pro sladký spánek

Kvalitní postel s dostatkem místa je jen část toho, co potřebujete pro kvalitní spánek. Povlečení a prostěradlo také tvoří velmi důležitou složku. Vkládáme do pořízení kvalitních materiálů nemalé finanční částky, a proto si pořizujte jen to, co je vám příjemné a cítíte se v tom dobře.
Bavlna je vhodná po celý rok. Neurazí, ale ani nenadchne. Patří sice mezi nejčastěji používaný materiál, ale je hodně mačkavý a pro ty, kteří neradi žehlí přímo nevhodný.
Bílé povlečení se zelenou
Flanel je teplejší varianta bavlněného povlečení, ale nemačká se tolik. Příjemný na dotek.
Krep je ideální pro jeho údržbu. Stačí vyprat, žádné žehlení, nemusíte ho ani pořádně poskládat a stejně bude vypadat přesně tak, jak má.
Bavlněný satén, kvalita tohoto materiálu vás nadchne. Je vyroben z velice kvalitní česané příze. Je prodyšné a pohlcuje vlhkost. Vhodné pro nejnáročnější.
Satén– krásný, lesklý, chladivý. To je jen malý výčet kladů saténu. Vytváří pocit luxusu a naprosté dokonalosti. Ale pozor hodně klouže.
Len je ideální pro klidný a ničím nerušený spánek.
Mikroplyš je hvězda mezi materiály pro zimní období. Krásně zahřeje, je jemný, měkký, a připadáte si, že spíte v něčí teplé náruči.
Damašek je jako chameleon. V létě chladí, v zimě zahřeje. Na omak připomíná hedvábí.
Růžové povlečení
Bambus je novinkou mezi všemi. Začíná být oblíbený hlavně pro své antibakteriální účinky. Je ovšem i velmi savý a prodyšný.
Pryč jsou doby, kdy byly v oblibě prostěradla, které dnes naštěstí vídáme už jen v nemocnicích. Prostěradlo by mělo být kvalitní a hlavně prodyšné a savé. Ideálně ve stejném materiálu, jako povlečení. Ale pro pořádek. V letních měsících je vhodnější saténové, chladivé nebo žerzejové, velmi jemné. V zimních měsících je vhodné froté, které více zahřeje.
Zachumlejte se do peřin a užijte si své snění ničím nerušení. Je to přece ta nejsladší věc na světě.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.