Zaplaceno přes internet

Internetové bankovnictví využívá stále více lidí. Jde o skvělou a rychlou možnost, jak rychle poslat peníze nebo jak komunikovat s bankou.

V posledních letech došlo k mnohým pokrokům. A to hlavně co se týče komunikačních technologií.

Laptop, ruce, internet

Pomocí internetového bankovnictví může klient zjistit své zůstatky, zadávat příkazy k úhradě nebo spravovat své účty. Díky těmto možnostem šetří banky peníze za poradce u přepážek a klient ušetří spoustu času.

Častým tématem je bezpečí účtu klientů. Rizikové je používání bankovnictví na nedostatečně chráněném počítači nebo u bankovnictví v mobilu.

Většiny bank už se ale tyto problémy netýkají. Klient se nemusí o své finance bát, pokud má počítač zabezpečený a postupuje při přihlašování do internetového bankovnictví správně. Doporučuje se také měnit hesla pro přihlášení. Denně se však banky potýkají s různými hackery a viry. Podvodníci stále zkoušejí v emailových zprávách žádat o PIN nebo o heslo k internetovému bankovnictví.

Bezpečné přihlašování probíhá pomocí šifrované adresy a internetového klíče, který je uložen v serveru banky a v počítači klienta. Ověření probíhá prostřednictvím bankou poslaného kódu na klientovo telefonní číslo. Některé banky nabízejí přihlášení přes takzvané kalkulačky, do kterých se vloží karta. Klient musí zadat svůj pin a ověření probíhá také pomocí SMS zprávy.
Kreditní karta, laptop

Internet banking má své kořeny v New Yorku, kde banky představily tuto převratnou novinku na začátku 80. let. Již tehdy se jednalo o velice rychlou službu a byla využívána hlavně mezi firmami.

Po čase se online bankovnictví rozvinulo a rozdělilo na různé kategorie.

Prvním je ,,Home banking“. V tomto případě se klient přihlašuje ke svému účtu pomocí speciálního serveru banky. Výhodou je bezpečnost, protože se nejedná o webový prohlížeč.

Další možností je internetová televize (IPTV). Tento druh bankovnictví probíhá přes internetový protokol, televizi a telefonní linku. Jde o předplacenou službu a není šířená přes klasický internet.

Poslední typ je PDA (Personal Digital Assistant). Klient s bankou komunikuje klasicky přes webový prohlížeč.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.