Společnost a maturitní ples

Být ve společnosti hezky oblečených lidí, to je prostě skvělý pocit, hlavně, když je to váš večer a celá společnost na vás bude jen koukat. Mluvím zde o maturitním plese. Je to významný den hlavně pro dívky, které si toho musí mnoho zařídit.

Šaty si musí vybrat aspoň měsíc dopředu, i když některé slečny to nechávají na poslední chvíli. Šaty v dnešní době stojí (půjčovné) kolem 5 000 Kč. Což je velká suma, když pomyslíte, že to dívka bude mít na sobě tak 5-6 hodin. Zároveň se na šaty musí dát pozor, aby se neroztrhly nebo nezašpinily, jelikož za to platíte pak navíc peníze. Dále si musí maturantky zařídit kadeřnici, která vyjde tak na 400 Kč. Pak vizážistku, která je kolem 1 200 Kč. Což je taky dost. Dále si koupit boty k šatům, které stojí kolem 500 Kč. Ještě je čeká nehtařka, kde nehty stojí kolem 500 Kč. No a přece šperky, to taky není úplně levná záležitost. No, nakonec vás ta suma překvapí. Chlapci to mají jednodušší. Koupí si košili, boty, motýlka a oblek za 8 000 Kč cca celkem, ale je jejich. Kdyby my bychom si chtěli šaty koupit, tak to vyjde na 9 tisíc a někde i více, ale my je pak už nevyužijeme. Chlapci ano.

společnost

Pak už nastane velký večer a celá společnost, kde jsou vaši rodiče, kamarádi, příbuzní a cizí lidé, na vás kouká a pozoruje každý váš krok či škobrtnutí. Každého zdravíte, objímáte se s nimi, chodíte se fotit do fotokoutku, děkujete že přišli. No a po nějaké chvíli vás může čekat i proslov, kde jsou na vás namířeny všechny oči, kamery a fotoaparáty. Pak už uběhne nějaký čas a vy stojíte uprostřed svými kamarády a spolužáky a čekají vás dvě minuty slávy. Začne hrát písnička, s každým si plácnete, objímáte své nejlepší kamarády a tancujete do rytmu písničky, pociťujete, jak na vás padají konfety, ale už vám jsou jedno oči společnosti.

společnost

Učitel na vás oblékne šerpu, dostanete květinu, vezmete si skleničku a fotograf vás vyfotí. Pak už začíná sbírání peněz do skleniček, tanec s rodiči. No a pak už jste opět často ve fotokoutku či u baru. O půlnoci ze sebe dostanete zbytek energie, vydáte ze sebe nejlepší tanec a zpocení utečete před lidmi, aby nevěděli, jak z vás teče pot. Druhý den máte pocit, že to nějak rychle uteklo, že jste se nepotkali se všemi kamarády, kteří přijeli kvůli vám. No a po několika dnech si pouštíte všechna videa, projíždíte fotky a říkáte si, že okamžik, na který čekáte několik let, tak je za vámi. To to uteklo, že?

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.