Výhra v loterii

Loterie je vlastně hra, ve které se vyhrávají peníze. Existuje několik druhů loterií. Ta úplně klasická je že se losují čísla, která jsou v nějaké nádobě, ve které se míchají a po vylosování se hledají majitelé, kteří si tipli ta správná čísla a podle toho, kolik čísel uhodli správně, tak vyhraje finanční obnos.
Mezi další loterijní hry patří například losy, které si koupíme, celou dobu se modlíme, abychom alespoň něco vyhráli a když ho přineseme domů a setřeme, zjistíme, že jsme nevyhráli vůbec nic anebo jen hodnotu toho losu. Většinou to každého akorát pořádně rozčílí. Nikomu se ale nedivím, protože ke vzteku to opravdu je.
Kuličky, čísla, slosování
Další loterie, která existuje je například účtenková loterie, do které zadáváme účtenky z našich nákupů a když máme zrovna štěstí, podaří se nám vyhrát automobil, či nějaký menší finanční obnos. Nebezpečí a dost velký nedostatek této loterie ale spočívá v tom, že nikdo neví, jakým způsobem se účtenky losují a jací hráči to zrovna vyhrávají. Nemá moc pravidel, a proto se dá snadno zneužít.
Když už člověk má nějaký den štěstí a konečně vyhraje buď celou částku, což se moc často nestává, či jen pár korun máme z toho velkou radost. Sice většinou pokud vyhrajeme tu malou částku, tak se nám sotva vrátí to, co jsme za loterii utratili. Když někdo ale vyhraje tu nejvyšší částku, má opravdu velké štěstí.
Šance, peníze, loterie
Milionáři jsou z nás ale většinou jen na chvíli. Dopadá to tak, že všechny peníze utratíme za věci, které kolikrát zase až tolik nepotřebujeme, či jsou úplně zbytečné. Pokud si vše neuhlídáme tak jak máme, tak se bohužel i může stát, že nakonec peněz budeme mít málo, a ještě se zadlužíme. Což už je dost velký problém a vlastně jedna taková malá radost, jako je výhra nás poté dostane do finančních problémů.
Když už se nám podaří vyhrát nějaký finanční obnos, měli bychom vždy nad vším přemýšlet, nekupovat si jen nějaké blbosti, a hlavně se nesmíme zadlužit.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.