Základem péče o bazénovou vodu nejsou jen chemické přípravky

Základem veškeré údržby bazénu a vody v něm jsou kvalitní přípravky a především pak filtrace. Ta je pro udržení vody v čistotě opravdu nepostradatelná. Pouze s bazénovou chemií si zkrátka nevystačíte.
Při sebevětší snaze se určitým pevným nečistotám ve vodě nevyhnete a neporadí si ani chemie. Jsou to především drobný hmyz, peříčka, drobná zrnka prachu, části květů i listy, které se do vody dostávají a činí vodu nehezkou. Při jejich nahromadění pak může docházet k větším potížím.
Pokud však máme filtraci pravidelně puštěnou, nic závažného vás nemůže potkat. Se vším si snadno poradí. Aby však fungovala, je třeba ji něčím naplnit. Přes tuto náplň se voda krásně pročistí a zůstane křišťálově čistá. Jako velmi účinná a spolehlivá se z tohoto pohledu jeví písková varianta náplně. pump

S filtračním pískem nešlápnete vedle, pomůže udržet vodu bez nečistot

Filtrační písek má drobná zrnka s ostrými hranami, na kterých se veškeré pevné nečistoty snadno zachytí a neprojdou dále. Postupně se však tyto hrany obrušují a je třeba je vyměnit, to však až po několika sezónách použití. Není problém. V nabídce seženete hned tři varianty křemenného písku, respektive tři velikosti zrn, v baleních po 25 kg.
· Velikost zrna mezi 0,4 – 0,8 mm
· Velikost zrna mezi 0,6 – 1,2 mm
· Velikost zrna mezi 1 – 2 mm
Nevíte-li, která velikost je pro vás ta správná, neváhejte se poradit, jen se správnou náplní bude vše fungovat, jak má.
Písek je velmi kvalitní, pocházející z území ČR. Nepráší a je připraven k okamžitému použití. Před prvním použitím je však dobré ho lehce proprat, i když je balen už propraný a usušený.
Tyto náplně mají ještě další výhodu, po dosloužení je lze použít při přesazování nebo jako posyp na zledovatělý chodník. Je to tedy i k přírodě šetrné řešení.pool2

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.