Máte problémy s PMS? Můžete mít premenstruační poruchu.

Premenstruační dysforická porucha, anglicky Premenstrual dysphoric disorder, je porucha, která je považována za závažnou formu PMS. Podle všeobecných internetových zdrojů trpí PMDD 3 % až 8 % žen. Ženy trpící touto poruchou jsou jí často zcela ovlivněny. Porucha spouští nejen fyzické, ale i psychické symptomy a ovlivňuje profesní, rodinný i partnerský život pacientky.

Příčina poruchy není zcela jistá, ale většinou je jí hormonální dysbalance, která následně ovlivňuje celé tělo. S PMDD se dá bojovat hormonální léčbou, psychiatrickou pomocí, ale i změnou životního stylu.
ženské břicho

V České republice je stále těžké, aby Vám takovou nemoc lékaři spolehlivě diagnostikovali a pomohli Vám, ačkoliv v zahraničí jsou odborníci s nemocí obeznámeni dobře. Pokud však najdete spolehlivého lékaře, který si Vaše problémy vyslechne, jistě Vám pomůže!

Příznaky

Mezi příznaky PMDD patří široké spektrum různých projevů. Jsou jimi: zlost, úzkost, napětí, plačtivost, zvýšená citlivost k odmítnutí, depresivní nálada, snížený zájem o pracovní, domácí a sociální aktivity, obtížné soustředění, únava, přejídání, nebo naopak nechutenství, nespavost, pocit přetížení a ztráty kontroly, pocity beznaděje, tenze, výkyvy nálad, akné, zácpa, bolesti zad, hlavy, kloubů a svalů, pocit plnosti břicha, snížení sebevědomí, přírůstek váhy… Pokud skutečně trpíte PMDD, příznaky silně ovlivňují různé sektory Vašeho života. Jsou jimi Váš pracovní výkon a produktivita, Vaše vztahy se spolupracovníky a rodinou, společenské aktivity a domácí povinnosti.
dívka v depresi

Pokud máte podezření na PMDD, urychleně navštivte svého praktického lékaře, či gynekologa! Problémy se mohou postupně prohlubovat a velmi znepříjemňovat život Vám i Vašemu okolí. V nejzazším případě může v důsledku deprese, bolestí, vyčerpání a nedostatku spánku dojít až k pokusu o sebevraždu, či sebepoškozování.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.