Jak vybrat podlahovou krytinu do kuchyně?

Kuchyně patří mezi místa v domě, která jsou pravidelně podrobována zatěžkávací zkoušce kvality. Nesčetněkrát nám něco při práci upadne na zem, rozleje se nebo zkrátka dojde jenom k běžnému opotřebování. I z tohoto důvodu bychom měli dbát na výběr kvalitní podlahové krytina, která dokáže takovou zátěž z dlouhodobého hlediska vydržet. Což samozřejmě nemusí být vždy jednoduché. Jak tedy správně vybrat podlahu do kuchyně?

Prostorná kuchyně

Určitě se při výběru vyvarujte laminátové podlaze, která je příliš kluzká. U takové podlahy totiž hrozí, že na sebe nehoda v podobě uklouznutí nenechá dlouho čekat. Laminátová podlaha se také příliš nesnese s vodou, takže do kuchyně se určitě tento typ podlahové krytiny nehodí. Troufáte si raději na dlažbu? Pak zvažte světlé spáry, které se velmi rychle zanáší špínou. Tu je pak následně velmi těžké odstranit. A co takhle koberec? No, do kuchyně asi ani ten nebude tou nejlepší volbou, jelikož je přeci jenom poměrně náročný na údržbu. Pokud se ale přeci jenom toužíte zabořit do chlupatého koberce v kuchyni, raději zvolte ten kusový, který můžete v případě potřeby kdykoliv vyprat.

 

Na co se při výběru podlahové krytiny zaměřit?

Podlahová krytina v kuchyni by měla být hlavně odolná proti vodě, ale i mechanickému poškození. I z tohoto důvodu se příliš nedoporučuje podlahová krytina bez povrchové úpravy nebo třeba levnější laminát. Nejpraktičtější variantou by se tak mohla zdát obyčejná dlažba nebo třeba vinyl.

Moderní interiér

Nesmíme však zapomenout ani na již zmíněnou vysokou odolnost proti mechanickému poškození. V tomto ohledu však nemusí být běžná dlažba tou nejpraktičtější variantou, jak by se mohlo zdát. Pokud na masivní dlažbu upadne třeba těžký keramický talíř, velmi snadno může dojít k uštípnutí rohu dlaždice. Navíc výměna dlažby nepatří zrovna mezi nejjednodušší. Co z toho vyplývá? Pokud hledáte ideální podlahu do kuchyně, tak vsaďte na vinyl!

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.