Mobilní dřevostavba není domek na kolečkách

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaká úskalí přináší bydlení ve městě? Kdo má podobnou zkušenost za sebou a rozhodl se změnit životní styl a zbytek života trávit mimo městské zóny, si zpravidla dobře uvědomuje, co městský život obnáší. Mohl by vám z vlastní zkušenosti referovat, proč být raději v kontaktu s přírodou, a vzdát se jistých výhod, o něž se venkov relativně ochuzuje.

život na venkově

Na venkově lze ovšem žít i v mobilní dřevostavbě, tyto objekty nemají nic společného s mobilními sezónními domy na podvozcích, jsou to v podstatě nízkoenergetické stavby o hmotnosti kolem pěti až sedmi tun, které se dopravují na místo určení speciálními návěsy a mobilními jeřáby. Podobají se dřevostavbám typu bungalovů, které se staví např. v zámoří a v některých severských státech. Zajímají-li vás podrobnosti, není problém prohlédnout si fotogalerii a projektovou dokumentaci a samozřejmě zavítat na osobní prohlídku.

procházka v lese

Typický městský život

Blízko na nákup, blízko do zaměstnání – komu vyhovuje, že má supermarket přímo za domem a do zaměstnání se přesune dvě stanice metrem, tomu se zřejmě nebude chtít opustit tyto benefity. Ale něco za něco.

Hluk – kdo se domnívá, že si na hlučnější život ve městě zvykne, je na omylu. Zvýšená hladina hluku, která se nám zdá „normální“, má neblahý vliv na naše podvědomí, což může vyvolat celou řadu chronických onemocnění. Neodstraníte-li ze svého života hluk, nepomůže vám ani super zdravá výživa, ani čistička vzduchu v bytě.

Betonový komplex – příliš mnoho betonu, oceli, hliníku a skla a málo zeleně vytváří tzv. kladné ionty, které urychlují degenerativní procesy v organismu, jinými slovy, stárneme rychleji. Nadbytek kladných iontů se vyskytuje i v mnoha kancelářích a v průmyslové výrobě. K životu potřebujeme naopak převahu záporných iontů a ty nalezneme v lese, na louce, u řeky, u rybníka či přehrady. Lidé, žijící v mobilní dřevostavbě v rekreační oblasti (třeba v chatové osadě), jsou ve značné výhodě.

Smog – procházka v lese a procházka v městském parku, jsou dvě odlišné věci. Je tu sice více záporných iontů, ale vdechujete automobilové a průmyslové zplodiny. A to nejen do plic, ale i pokožkou na obličeji, ve vlasech, na rukou a v létě i na nohou. Zatěžujete tím i svá játra a ledviny, což vám potvrdí nejeden lékař či léčitel.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.