Práce, které můžete vykonávat i při studiu na vysoké škole

Práce, které můžete vykonávat i při studiu na vysoké škole


Studentský život je poměrně finančně náročný. Musíte si často vystačit menším obnosem peněz, což může být velkým problémem ve chvíli, kdy se s kamarády chcete složit na nájem, zároveň byste s nimi rádi odjeli na hory a k tomu šetříte na nový notebook, který do školy nutně potřebujete. Sepsali jsme pro Vás pár zaměstnání, která počítají s Vaším studijním vytížením!
zápisky do sešitu

Ikea

Tato švédská firma počítá s tím, že ne každý si může v práci dovolit být osm hodin denně i při studiu. Proto nabízí ve všech zemích, kde působí, pracovní dobu čtyři hodiny, která je specielně určena pro studenty. Navíc nabízí i pracovní růst, možnost přesunování směn a půlhodinovou přestávku.
Pomáháte s vybalováním věcí, jste na informacích a vypomáháte návštěvníkům s výběrem nábytků. Ikea je ochotna přistupovat i na postupné zvyšování Vašeho platu.

Starbucks

Velmi oblíbená kavárna, která se bohužel objevuje pouze v jen několika málo vybraných městech naší země. Pokud však budete mít to štěstí, že se do Starbucks dostanete, můžete se těšit na skvělý kolektiv, pracovní růst, velice slušné platové ohodnocení a bonusy.

Doučování

Pokud patříte mezi studenty, kteří se o svůj obor zajímají opravdu hodně a jsou ochotni se k němu navracet i ve svém volném čase, můžete doučovat kolegy z mladších ročníků nebo maturanty, kteří se chystají k Vám na školu psát přijímací zkoušku a poradit jim, na co se připravit, nabízet jim pravidelná cvičení.  Doučování se dnes stává opravdu velkým trendem, například cizí jazyky se v Praze dnes vyučují i za 200 korun za hodinu. Pokud tedy ovládáte nějaký z jazyků, určitě neváhejte a rozhoďte sítě. Uvidíte, že o Vaše služby bude velký zájem.
interiér restaurace
Existuje nepřeberné množství prací, které můžete při studiu vykonávat. Důležité je umět toto zaměstnání zkombinovat i se vzděláním. Proto si vybírejte opravdu pečlivě a ujasněte si, kolik času jste práci ochotni věnovat.