Proč je důležitá včasná detekce úniku vody

Je smutným faktem, že vodovodnímu (a vlastně ani jinému) potrubí obvykle příliš pozornosti nevěnujeme. Jedná se o klasický případ rčení „sejde z očí, sejde z mysli“. Často si ani neuvědomujeme, jak je vlastně staré a jak opotřebované již kolikrát musí být.

Není tedy divu, že se nám občas připomene, a to ne zrovna způsobem, který bychom ocenili. Řeč je samozřejmě o prasklinách či povolených spojích. Pak nás najednou překvapí louže vody či mokrá zeď v místech, kde to rozhodně nemá co dělat.

instalater2

Jak něčemu takovému předejít? Nejúčinnější je samozřejmě prevence, která v tomto případě spočívá v pravidelné kontrole veškerých trubek ve vašem domě či bytě a pátrání po začínajících prasklinkách či těsnění, které se chystá uvolnit.

I přes veškerou péči se však může stát, že se nějaká takováto pohroma stane. Pro takový případ se vyplatí mít systém detekce úniku vody. Ten vás bude včas varovat, pokud začne voda unikat někam, kde nemá co dělat. Navíc vám i pomůže určit místo, odkud vytéká.

instalater3

To vše samozřejmě znamená, že budete moci zasáhnout ještě předtím, než věci dosáhnou katastrofálního stádia a než na vás sousedi odspodu začnou klepat, proč jim kape ze stropu voda. Ušetříte tím také dost peněz, neboť neodteče tolik vody a nebudete tedy mít tak velký účet.

Je tedy dobré věnovat i vodovodnímu, ale třeba i plynovému potrubí pozornost, aby se předešlo případným nehodám. A řekněme si na rovinu, únik plynu může být poměrně nebezpečný, zvlášť pokud jej včas nezaregistruje. Voda také může nadělat poměrně mnoho škody, a může být až důvodem k vystěhování z domu či bytu.

Je tedy jasné, že včasná prevence je velmi důležitá. Proto nezanedbávejte žádnou část svého obydlí, a už vůbec ne tu, která může být potenciálně nebezpečná jak pro vás, tak pro vaše okolí. Věřte, že v tomto případě rozhodně platí „bezpečnost a prevence na prvním místě“.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.